fbpx

İnternet Reklamları Yükselişte

Elde edilen son rakamlara göre 2011 yılında internet reklamlarından elde edilen gelir ABD’de %22 artarak 31 milyar dolar seviyesini aşarak yeni bir rekora imza attı.

İnternetin hızla yaygınlaşmakta olduğu bilinen bir gerçek. Haliyle bu durum online reklamcılık sektörüne de yansıyarak her geçen gün elde edilen gelirlerin de hızla artmasına yol açıyor.

Interactive Advertising Bureau (IAB) tarafından yapılan araştırmaya göre2011 yılı içerisinde ABD’deki online reklam gelirleri %22’lik artış ile 31 milyar dolara yükseldi. Bu aynı zamanda rekor bir sayı olma özelliğini taşıyor.

Birçok farklı kategoriden oluşan online reklamcılıkta 2011 yılında en büyükartışı gösteren %149’luk artış ile mobil cihazlarda gösterilen reklamlar oldu. Ancak mobil reklamlar yine de 1.6 milyar dolar gelir ile bu pastadaki en ufak dilime sahip. Aramalardaki reklamlar ise %27’lik bir artış göstererek 11.7 milyar dolara yükseldi ve diğer gelir kaynaklarını geride bırakmayı başardı. Sayfalarda gösterilen reklamlar ise 11.1 milyar dolar ile bu pastanın %35’lik kısmını elinde tutuyor.

IAB’nin araştırması gösteriyor ki mobil dünya her ne kadar büyük bir hızla gelişiyor olsa da şimdilik diğer reklamlar, bu sektörde başı çekmeye devam edecekler. Bakalım mobil cihazlardaki reklam gelirlerinin birinci sıraya oturacağı bir gün gelecek mi?

Bu gönderiyi paylaş