fbpx

Google Yorum Entegrasyonu Yolda

Sosyal medya işine el atan Google, Facebook’tan geri kalmıyor. Yakında isteyen siteler, kullanıcıların Google hesaplarıyla yorum yapmasını sağlayabilecek.

Bilindiği üzere birçok site, kullanıcılarının Facebook hesaplarıyla yorum yapabilmesine imkan sağlayan Facebook yorum entegrasyonu sistemini kullanıyor. Facebook’un tahtına göz diken Google da benzer bir uygulama hazırlıyor.

Google’ın Facebook’un kullandığı yorum sistemine benzer bir sistemüzerinde çalıştığı, Google’ın içindeki kaynaklar tarafından da doğrulandı.Ne yazık ki Google, konu ile ilgili detayları açıklamaktan kaçınıyor.

Google’ın hazırladığı yorum sisteminin en büyük artılarından birisininarama motoru optimizasyonu konusunda Facebook’a nazaran siteler için daha avantajlı olması. Bu da sitelerin Google’ın yorum sistemine geçmesi için oldukça büyük bir artı oluşturuyor.

Şimdilik Google’ın bu yeniliği ne zaman hayata geçireceği tam olarak bilinmiyor. Kesin olan tek şey ise Google’ın bu yenilikle Facebook’a ciddi bir sorun olabileceği.

Bu gönderiyi paylaş