fbpx

YouTube’da Aylık Ne Kadar Video İzleniyor?

YouTube’da Aylık Ne Kadar Video İzleniyor?

Ünlü video izleme servisi YouTube siteye dair son verileri açıkladı. Peki buna göre gözde platformda aylık ne kadar içerik izleniyor? İşte dudak uçuklatan o rapor.

 Sanal dünyanın en bilinen isimlerinden olan YouTube cephesi son sürat yol almaya devam ediyor. Adeta bir video hazinesi olan hizmet kullanıcı odaklı yenilik ve hamleleriyle dikkat çekiyor. Son olarak geliştirdiği yüz mozaikleme sistemi ile görüntülerdeki kişilerin gizlilik ve güvenliğini sağlayarak kritik bir güncelleme yapan yetkililer, hemen öncesindeRamazan ayına özel program dizisi başlatmıştı.
Bir ilki gerçekleştirerek özel yayın kuşağı oluşturan ekip diğer taraftan altyapı ve tasarım çalışmalarına da ağırlık veriyor. Barındırdığı çeşitli kategorilerdeki milyonlarca video ile internetin en çok ziyaretçiye sahipolan servislerinden YouTube yönetimi ise yaptıkları araştırma neticesinde siteye dair son verileri açıkladı.
Buna göre sitede ayda 4 milyar saatlik video izlenirken kullanıcılardakikada ortalama 72 saatlik yeni görüntü yüklüyor. 2008 yılında dakikabaşı oran 10 saat iken geçen 4 yılda 7 katlık büyüme ile katedilen yol oldukça büyük.
Bilgisayar kullanıcılarının yanı sıra mobil alanından da önemli miktarda ziyaretçi çeken YouTube, özellikle son dönemde açtığı kanallar ile daha fazla kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Daha çok resmi hesaplardan yayınlanan müzik videolarının listebaşı olduğu YouTube medya içeriğibakımından da güçlü bir arşive sahip. Bakalım gelecek dönem gözde site için nasıl bir yol çizecek.

Bu gönderiyi paylaş