fbpx

Web Sitesi Güvenliği Nedir?

Web sitesi güvenliği , web sitelerini ve sunucuları korumak ve güvenliğini sağlamak için kritik bir bileşendir. Web siteleri, web sitesi güvenlik yazılımı aracılığıyla olası güvenlik açıkları ve kötü amaçlı yazılımlara karşı taranır.

Bu yazılım, arka kapı saldırıları, yeniden yönlendirme saldırıları, Truva atları ve diğer birçok tehdidi tarayabilir. Bir web sitesi güvenlik yazılımı, web sitesinde herhangi bir sorun varsa kullanıcıyı bilgilendirir ve bunları gidermek için çözümler sunar.

Kurumsal Ağlar her zaman yüksek güvenlik açığı riski altındadır ve web sitesi güvenliğinin sağlanması hayati önem taşır. Ağ tehlikeye atılırsa, sunucu ve web sitesi de tehlikeye atılır – bu, kötü amaçlı yazılımın kurumsal ağa sızmasına ve kötü amaçlı yazılım faaliyetlerinin ortaya çıkmasına izin verir.

İyi bir Web Sitesi Güvenlik Planının Özellikleri

Kötü amaçlı yazılım taraması
Web Sitesi Kötü Amaçlı Yazılımları Kaldırma
Manuel kötü amaçlı yazılım ve bilgisayar korsanlığı kaldırma
Dosya değişikliği izleme
Kara liste / spam izleme
Kara listeyi kaldırma
Güvenlik izleme
Gelişmiş DDoS azaltma
Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF)
İçerik Dağıtım Ağı (CDN)
Site Mührü

Web Sitesi Güvenliği Sorunları; siteniz, müşterilerin banka kimlik bilgileri, sosyal güvenlik numaraları ve kredi kartı bilgileri gibi diğer hayati bilgiler gibi kişisel hassas verilerini işler. Sayısız şekilde ortaya çıkabilecek birçok site güvenliği sorunu vardır:

Web Sitesi Kaynak Kodu; sitesi kodu iyi geliştirilmediğinde birçok güvenlik sorunu vardır. Web sunucunuzun ve web uygulamalarınızın yönetimi karmaşıksa – zayıflıklar, hatalar ve güvenlik açıkları kesin bir şeydir. Site ne kadar dinamik olursa, hata ve güvenlik açığı olasılığı o kadar fazla olur.

Web Sitesi Ziyaretçisi Erişimi; Bir sohbet odası veya onu ziyaretçi dostu yapmak için başka herhangi bir seçenek gibi, ziyaretçi etkileşimi için bir alan yaratan web siteleri vardır. Bununla birlikte, bu, web sitesinin savunmasız olma şansını artırır. Ziyaretçilerin kurumsal kaynaklara erişmesine izin verilen bir yol olduğunda, gerçek ve kötü amaçlı yazılım amaçlı ziyaretçileri belirlemek ve ayırt etmek daha karmaşık hale gelir. Bu nedenle, yetkisiz kötü adamları kısıtlamak veya durdurmak bir meydan okumadır.

Web Sitesi Güvenliği Yazılımı; Web Sitesi Güvenliği Yazılımı, web sitesini siber saldırılara karşı korumak için donatır. Web sitesi koruma hizmeti, bir Hizmet Modeli olarak yönetilen Güvenliği uygulayarak çalışır. Bu yazılım, satıcılar tarafından genellikle yönetilen bir Hizmet olarak Güvenlik (SaaS) modeli olarak Web Sitesi Güvenlik Hizmeti sağlamak için kullanılır.

Kötü amaçlı yazılım farklılaşmaz

Kötü amaçlı yazılım önyargılı değildir. Güvenlik saldırıları otomatiktir ve tüm web siteleri saldırıya eğilimlidir. Web sitelerinde belirli bir hedef yoktur. Web sitesi koruması, web sitesi itibarını ve müşteri güvenini oluşturur. Bu, web sitesinin kötü amaçlı yazılım kanıtı olmasını ve müşterilerin verilerinin iyi korunmasını sağlar.

Web Sitesi Güvenlik Saldırıları daha karmaşık hale geliyor

Bilgisayar korsanları bir web sitesine saldırmanın yeni ve yenilikçi yollarını bulur. Kötü amaçlı yazılım, savunmasız web sitelerini belirlemek için tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu tür kötü niyetli faaliyetlerin amacı belirgindir: bazı kötü niyetli saldırıların amacı verileri çalmak iken, bazıları kötü niyetli etkinliği daha uzun vadede genişletmektir.

Daha iyi performans

Web sitesi güvenlik yazılımı , genel web sitesi yükleme süresini iyileştirir. İçerik Dağıtım Ağı, web sitesi içeriğini küresel olarak kullanılabilen birden çok sunucuda depolar.

Tutarlı tarama ve Anında Kötü Amaçlı Yazılım temizleme

Web sitesi güvenliği, sunucu düzeyinde düzenli, kapsamlı ve derinlemesine web sitesi taramasını garanti eder .

Gelişmiş güvenlik izleme

Bu sadece web sitesine bulaşmakla ilgili değil. Web Sitesi Güvenliği, müşterilerin veya ziyaretçilerin kötü amaçlı web sitesine yönlendirilmemesini sağlamak için karşılık gelen (DNS, SSL, WHOIS) denetler ve müşterilerin özel bilgileri paylaşmasını önler.

Mutlak Kötü Amaçlı Yazılım önleme

Kötü amaçlı yazılımları, web sitesine bulaşmaya çalışmadan önce engeller. Web Sitesi Güvenliği sistemi, gelen tüm verileri kontrol etmek ve doğrulamak için Web Uygulaması Güvenlik Duvarı’nı (WAF) kullanır ve kötü niyetli kodu, bir saldırı uygulamaya çalışmadan önce bile filtrelemeyi garanti eder.

Bu gönderiyi paylaş