fbpx

Outlook neden daha iyi

Outlook neden daha iyi

Outlook neden daha iyi

Microsoft’un Gmail’e rakip olarak sunduğu sürpriz e-posta hizmetinin en güçlü 5 özelliği, yazılım devini bir adım öne geçirecek.

Microsoft, web tabanlı yeni e-posta hizmeti Outlook.com’u hizmete henüz açtı. Duyurulmasının ilk 6 saatinde 1 milyon yeni üye toplamayı başaran Outlook.com, Microsoft’un Gmail’e rakip olarak ortaya çıkardığı bir ürün ve bizce Windows 8’deki Mail uygulamasından oldukça iyi.

E-posta kuralları oluşturmak mümkün
E-posta yönetiminde en önemli işlerden bir tanesi, e-postaları otomatik olarak farklı klasörlere ayırmaktır. Windows 8’in Mail uygulaması bu işi yapamazken Outlook.com’da filtreler oluşturarak iş postalarınızı ve kişisel e-postalarınızı rahatlıkla ayırabilirsiniz.

E-posta klasörleri oluşturabilirsiniz
Windows 8 Mail uygulmasında en temel işlevlerden biri olan yeni klasör oluşturma işlevi size sunulmuyor. Ancak bunu Outlook.com’da yapmanız adeta çocuk oyuncağı.

Mesajları iç içe gösterebilirsiniz
Windows 8 Mail’de uzun bir görüşmeyi takip etmek kafanızı fazlasıyla karıştırabilir, çünkü ilgili mesajlar toplu olarak gösterilmiyor. Outlook.com’da ise Outlook’un masaüstü sürümünde olduğu gibi mesajları iç içe gruplamanız mümkün.

E-postaları cevaplamak için daha çok seçeneğiniz var
Outlook.com’da gelen e-postalarınızda “Eylemler” düğmesine bastığınızda, size e-postanız ile yapabileceğiz çok sayıda işlem sunuluyor. Bunlar arasında mesajı cevaplamak, silmek, istenmeyen olarak işaretlemek, aynı gönderenden gelen tüm e-postaları silmek, mesajı yazdırmak, kaynak kodunu görüntülemek ve fazlası var. Windows 8 Mail’de bir e-posta üzerinde gerçekleştirebileceğiniz eylem sayısı ise oldukça kısıtlı.

Özelleştirilmesi çok daha mümkün
Bir web hizmetinden çok e-posta istemcisi gibi çalışan Outlook.com’un görünümünü ve işleyişini farklı şekillerde değiştirmeniz mümkün. Örneğin yazıtiplerini, imzanızı, gizlilik ayarlarınızı ve çok daha fazlasını kolaylıkla kendinize göre değiştirebilirsiniz. Windows 8 Mail’de ise bu ayarların çoğu bulunmuyor.

Bu gönderiyi paylaş