fbpx

Google birkaç hizmetini ve blog’unu kapatıyor…

Google birkaç hizmetini ve blog’unu kapatıyor…

Google, Video ve iGoogle’dan sonra bu hizmetlerini de resmen öldürdüğünü duyurdu! Dahası da var…

Geçtiğimiz ay iGoogle ve Google Video’nun yolun sonuna geldiğini açıklayan arama devi, birkaç projesini ve blog’unu daha kapatmayı planladığını duyurdu.
Google blog’una göre şirket, 4 Ekim’de Google Apps for Teams‘i kapatarak hesapları kişisel Google hesaplarına aktaracak. 2008’de hizmete sunulan Google Apps for Teams’in kapatılma nedeni ise “Google’ın umduğu faydayı sağlayamamış olması“. Kapatılacak olan diğer bir hizmet ise Google Listen. 2009’da tanıtılan Google Listen, podcast’leri aramaya ve dinlemeye yarıyordu. Ancak Google’a göre Google Play mağazasının açılması ile beraber kullanıcılara çok sayıda üçüncü parti podcast uygulaması sunuldu. Şirket, podcast üyeliklerine Google Reader’daki “Listen Subscriptions” işlevi yoluyla erişebileceğimizi söylüyor. Google Listen’ın arama özelliği, 1 Kasım’dan itibaren çalışmayacak.
Son olarak Google, Google Video for Business‘ı da kapatarak tüm videoları Google Drive‘a aktarmayı planlıyor. Bunun yanında düzenli olarak güncellenmeyen veya benzer içeriğe sahip olan resmi blog‘lar da kapatılacak. Ancak hangi blog’ların kapatılacağı konusunda şimdilik bir bilgi verilmiyor.

Bu gönderiyi paylaş