fbpx

Yönetilebilir Web Siteleri


Yönetilebilir web sayfaları,
kullanıcıların web sayfalarına hakim olmalarını sağlayan bir çok bilgisayar teknolojisini bir arada bulunduran, sadece internet explorer arayüzünde değil aynı zamanda server tabanlı yazılım ve veritabanı uygulamalarının yeraldığı profesyonel sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde kullanıcılar kendi web sitelerine çeşitli belge, bilgi, döküman ve multimedya öğeleri ekler ve çıkartırlar. Günümüz de bir çok firmanın tercih ettiği bu yazılımlar sayesinde güncel bir web sitesine sahip olursunuz. Anında güncelleme olanağı sayesinde ürünlerinizi yada hizmetlerinizi 7/24 müşterilerinize duyurma imkanına sahip olursunuz.


Yönetilebilir Web Sitelerinin Avantajları:

1.Sınırsız sayıda sayfa ekleme çıkartma

Web sayfalarınıza bu özellik sayesinde onlarca hatta yüzlerce sayfa ekleyebilir, çıkartabilir, mevcut sayfaları düzenleyebilirsiniz.

2.Arama motoru dostu dinamik url ler

Bu özellik sayesinde üstün bir arama motoru optimizasyonuna sahip olan siteniz aramalarda rakiplerinizden daha üst sıralarda olmanızı sağlayacaktır. Bu aslında bir SEO çalışmasıdır. 

3.Arama motoru optimizasyonu için dinamik title ve meta tagları kullanımı

Alt içerik sayfalarında SEO’ ya uygun şekilde kullanılan title ve meta tagları sayesinde dinamik bir site olmanın avantajlarını kullanarak her sayfa için meta optimizasyonu yapılır. Bu sizin müdahale etmenize gerek olmadan yazılımın otomatik yaptığı bir optimizasyon çalışmasıdır. 

4.Arama motoru optimizasyonu için h1 , alt ve title etiketlerinin dinamik olarak kullanımı

Arama motoru optimizasyonunun en önemli ama az bilinen kriterlerinden birisi olan htagları alttitle etiketleri kullanımıdır. Arama motorları önemli kelimelerin h tagları ile kullanıldığını düşünürler. Bu sayede Arama Motoru Dostu URL kullanımı ve meta taglarla desteklenen optimizasyon çalışması bütünlük kazanmış olur.

5.Kategoriler ekleme ve silme, kategorilere özel resimler

Bu özellik sayesinde ürün ve hizmetlerinizi gruplandırabilir çeşitli kategori, alt kategoriler ekleyebilirsiniz. Bu kategorilere ait resimler ve içerikler ekleyebilirsiniz.

6.Resim ekleme

Bu özellik sayesinde kategorilerinize, ürünlerinize ve içerik sayfalarınıza resimler ekleyebilirsiniz. Bu resimler büyük olmaları durumunda yazılım tarafından otomatik olarak ufaltılırlar.

7.Müzik ekleme

Bu özellik sayesinde web sitenize kullanıcılar tarafından kendi bilgisayarlarına indirebilecekleri müzik dosyaları yükleyebilirsiniz. (mp3wavwmaavi gibi.)] 

8.Video ekleme

Bu özellik sayesinde web sitenize ürünlerle ilgili tanıtım videoları, yönetim kurulu görüşmeleri, reklam çalışmaları , düğün dernek faaliyetleri gibi video çekimlerini web sitenize yükleyebilirsiniz. Bu sayede sektördeki reklam payınızı herhangi bir ücret vermeden arttırmış olursunuz.Video Modülü Ekstraya Girmektedir. 

9.Resim galerisi ekleme

Aynı kategoriye ait bir çok resimin galeri halinde sunulmasını sağlayan bu sistem sayesinde kullanıcılara ürün ve hizmetlerinizle ilgili daha detaylı sunumlar hazırlayabilirsiniz. 

10.Word, exel, pdf gibi indirilebilir dökümanları web sitenize yükleme

Kullanıcıların aylık haber bülteni, fiyat listesi , ürün tanıtım broşürü gibi dökümanları web sitenizden kendi bilgisayarlarına yüklemelerini sağlayan bir özelliktir. Bu dökümanların yanı sıra video ve müzik dosyalarını, resim dosyalarını da destekler. 

11.Haber modülü

Firma ve kuruluşunuzla ilgili haberlerin yayınlandığı modüldür. Haberleri sıralayabilirsiniz bu sayede istediğiniz haberler en üstte yer alacaktır. Haber modülü sayesinde firma ve ürünleriniz hakkında hızlı bir duyuru yöntemine sahip olursunuz. 

12.Duyuru Modülü

Firma ve ürünlerinizle ilgili duyuruların yayınlandığı modüldür. Duyuru modülü sayesinde firma ve ürünleriniz hakkında hızlı bir duyuru yöntemine sahip olursunuz. 

13.Sipariş Modülü

Ürün ve hizmetleriniz için sipariş almanızı sağlayan modüldür. 

14.Ürün Modülü

Eklediğiniz sayfaları ürün kategorisine alarak sipariş modülünü devreye sokabilirsiniz. 

15.İndirim Modülü

Ürünlerinizin indirimli ürün olarak gösterilmesini sağlar. 

16.Detaylı menü kontrolü, sıralama belirleme

Menü hiyerarşisini belirlemenizi sağlayan modüldür. 

17.Dernek gibi kuruluşların üyelerini kaydetmeleri için özel üye yönetim modülü

Dernek ve benzeri firmaların müşteri, üye gibi kayıtlarını web ortamında tutmalarını sağlayan bunlarla ilgili çeşitli bilgiler almalarını sağlayan modüldür. 

18.Üyelere yada istenen kişilere email atma

Üye modülünde kayıtlı olan ve olmayan üyelerinize email atmanızı sağlayan modüldür. Toplu olarak email atabilir, haber bültenlerinizi, duyurularınızı ve indirimli ürün ve kampanyalarınızı bu modül sayesinde üyelerinize ve hedef kitlenize duyurabilirsiniz.

19.Ziyaretçi istatistiklerinin tutulması

Ziyaretçi sayılarının tutulduğu bölümdür. 

20.Veritabanının yedeklenmesi

Siteye ait database ‘in yedeklenmesini sağlayan modüldür. 

21. Anket Modülü

Anket modülünü kontrol etmenizi sağlayan modüldür. Bu modül sayesinde kullanıcıların ürün ve hizmetleri ile ilgili görüşlerini anketler halinde sorgulayabilirsiniz. 

 

* Bu özellikler örnektir. Web siteniz sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillendirilecektir. 

Bu gönderiyi paylaş