fbpx

SEO Nedir ? Türkiyede İnternet Kullanıcıları ve SEO İlişkisi

SEO “search engine optimization” Türkçe anlamıyla “arama motoru optimizasyonu” demektir. Türkiye genelinde internet kullanımı yaklaşık olarak ülke nüfusunun %76’sına kadar ulaşmış bulunmaktadır ve artık tüm evlerde internet ve bilgisayar var diyebiliriz.Artık insanlar ihtiyaçı olduğu şeyleri dışarda aramaktansa internete arıyor.Örnek vermek gerekirsek bir ” İpone fiyatı” kelimesini düşünelim. Google ipone fiyatı yazıyoruz ve karşımıza çıkan ilk “3 sıra” insanlarımızın dikkatini çekiyor. Özellikle ilk sırada olan web sitesi tıklanır eğer kullanıcı istediğini bulamazsa 2 – 3 sıradakiler ve daha aşağısı sayfalar bakma ihtiyacı duyar.Günlük hayatımızda bu anlatılan şeyi yapmayan yoktur ve artık seo yani arama motoru optimizasyonu ciddi bir sektör haline gelmektedir.

Seo Yazılımları Nasıl Çalışır ?

Ayser Bilgisayar ekibi seo danışmanlığı yapmadan önce hedefimiz para kazanmaktan çok para kazandırmaktır.İlk olarak sektörünüz gerçekten internet üzerinde ziyaretçi alıyor mu ? ve size google’da ilk sayfada çıkan rakip firmaların analizi yapılır size bir döküman olarak sunulur karar verilir ve çalışmaların sonuçunda ilk 3 veya 5 ay şeklinde google’da ilk sayfada siteniz çıkmaya başlar.

 

Seo Danışmanlığı Nasıl Ücretlendirilir ?

Seo danışmanlığı ücreti müşterilerimizin çıkmak istediği kelimelerin rekabet oranı ve analizlerde çıkan sonuçlar çalışma sürecine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Rekabeti az olan kelimelerde 3-4 ay gibi kısa sürede sonuç alınabilir rekabeti zorlu kelimelerde ise 6-7 ay hatta 1 yıl bile sürebilmektedir.

Buradan da anlaşıldığı gibi rekabet oranına göre seo danışmanlığı ücretlendilir.

Sektörünüzde ilgili rapor ve seo danışmanlığı konusunda iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş